אודות

yasmine

ברוכים הבאים לאתר שלי

שמי יסמין ברגנר ואשמח להיות המקעקעת הקהילתית שלכם!

מה זה בדיוק מקעקעת קהילתית?

הקהילה שאני משייכת עצמי אליה, היא קהילה של אנשים המעוניינים בהתפתחות, בהעצמה וחקירה רוחנית. אנשים השואפים להיטיב עם עצמם ועם סביבתם, באופן מודע ואחראי לחייהם. הקהילה שלי זוהי קהילה צומחת: אוניברסאלית, הומניסטית ואקולוגית אשר צועדת עקב בצד אגודל לקראת אנושות מודעת יותר, בין השאר באמצעות ההבנה של המדע הקרוי גיאומטריה מקודשת. שבאמצעותו אנו יכולים להבין טוב יותר את העולם שסביבנו, להעלות את התדר שלנו ולשפר את סביבתנו.

בשנים האחרונות פיתחתי שיטה שאני קוראת לה “ליווי רוחני באמצעות קעקועים”. המתקעקע/ת מוזמנ/ת לפגישת ייעוץ מקדימה בה ננסה להבין כיצד הצורך העכשווי בקעקוע קשור לחיים האישיים שלנו כאן ועכשיו, מה היינו רוצים לקבל ממנו כקמע של העצמה לחיינו. מדובר בתהליך  עיצוב וקעקוע ארוך ומעמיק יותר ממה שנעשה בסטודיו רגיל לקעקועים. למעשה טכס מעבר וחניכה אישי. במהלכו נחקור את המקורות השבטיים מהם ניקח השראה ונלמד גיאומטריה מקודשת ככל שזה רלוונטי לקעקוע שנעצב ונבין את משמעותו. (אני לוקחת רק פרוייקטים שבהם אני מעצבת עבודות מקוריות בגודל של 20 סמ’ ומעלה) שבהם אני יכולה להביא את היצירתיות שלי לידי ביטוי.

כמו המקעקעות השמאניות מאות ואלפי שנה לפני… גם אני מאמינה כי קעקוע הוא סוג של קמע. כלי להעצמה אישית והגדרת זהות אישית קולקטיבית.

ההתמחות שלי משלבת קעקועים שבטיים, Dot Work, וגיאומטריה מקודשת. הקעקוע הפולינזי פתח בפני צוהר לעולם ומלואו, אשר בתורו פתח לי דלת נוספת לעולם המדהים של הגיאומטריה המקודשת (Sacred Geometry). גיאומטריה מקודשת היא שפה אוניברסלית, תבנית הגלומה בכל דבר שקיים בעולם. טבע, ביולוגיה, גוף האדם ועצמים אסטרונומיים, כולם בנויים מאותן תבניות. זהו המקום שבו אמנות ומתמטיקה נפגשים, ובו האמן הוא סוג של מדען.

בשנים האחרונות אני חוקרת באופן עצמאי נושא ההיסטוריה של תרבויות קעקוע ברחבי העולם, קעקוע ואמנות במערב וגיאומטריה מקודשת.  עבורי קעקועים הם ערוץ להתחבר למדע החדש הזה, להטמיע אותו תרתי משמע בתוכנו ולהפוך אותם לכלים מרחיבי תודעה.

קצת על עצמי… אמנית ומקעקעת. ברבות השנים למדתי אמנות בבצלאל וטיפול באמנות באוניברסיטת לסלי קולג’. לקעקע למדתי מעמליה זנד, הידועה בתואר “הדובה הגדולה”, המקעקעת הישראלית הראשונה ואישיות מפוארת בזכות עצמה. אני אוהבת לרשום, לפסל ולגלף בעץ ולעשות פרפורמנס, לקעקע ולכתוב על תחומי אמנות וקעקוע שונים. אני גם אמא לזוהר, בת 14.

ליאונרדו דה וינצ’י הראה כי גוף האדם הוא סרגל מדידה של היקום. כמה דוגמאות בסיסיות לגיאומטריה מקודשת שאותן אפשר למצוא רבות בטבע, ובביולוגיה הינן הרצף של פיבונצ’י (הקרוי גם חתך הזהב) , המספר פיי, חמשת הגופים האפלטוניים, הטורוס ותבנית פרח החיים. כמקעקעת, אני מנסה להנחיל את הידע הזה למתקעקעים שלי בשאיפה להעשיר את עולמם ולסייע בדרכי להתפתחותם. אם תשאלו את עצמכם כיצד רעיונות מופשטים כאלו יכולים להיות קשורים לחיי היומיום…אז יש לי הרבה מה להגיד בנושא.

באתר הזה תוכלו לראות, מלבד תמונות של קעקועים שעשיתי, גם מאמרים שכתבתי בנושא גיאומטריה מקודשת, קעקועים ותערוכות אמנות המתמקדות בתרבות הקעקוע הגלובלית ולינקים למידע אנושי מתקדם ובר- קיימא.

תרגישו חופשיים לשתף, להגיב, וכמובן ליצור איתי קשר כדי לעצב לכם קעקוע מהמם וייחודי!