מאמרים

העור הנסתר

הגוף הוא שפה והשפה היא גוף על טרילוגיית המיצג של דפנה שפירא חסון ושונית גל

את האמניותדפנה שפירא- חסון ושונית גלהכרתי לראשונה בפסטיבל ניסוי כלים 9 שאצרו גיל אלון וכרמית בלומנזון, בו הציגו את המיצג שלהן "פאשיה" ואני הצגתי את שלי. מה שכבש את ליבי ... קרא עוד»

פסטיבל ברנינג מן

עתיד עתיק – מסע החניכה הגדול

המיתוס המתייחס לכוחות הבריאה היה תמיד חלק בלתי נפרד מחיינו. השילוש מיתוס-פולחן-המקודש, החוזר תדיר בתרבויות העולם (כפי שמראים מחקריו המרתקים של מירצ'ה אליאדה), מוצא כיום דרכי ביטוי עתיקות וחדשות בתנועה ... קרא עוד»

11

ובו תדבק

הדעה הרווחת היא כי האמונה היהודית אוסרת על קעקועים באופן גורף. לראיה מוצג תמיד המשפט: "ושרט לנפש לא תתנו בבשרכם וכתובת קעקע לא תתנו בכם, אני ה'" (ויקרא י"ט, כ"ח). ... קרא עוד»

feat-tat

בעלות גופנית על הסמל

אמנות הקעקוע מתייחדת היום כענף עצמאי במסגרת עולם האמנות ומתכתבת עם אמנות עכשווית, קלאסית ושבטית. היא מייצרת בני כלאיים מעניינים בין אמנות "גבוהה" ל"נמוכה", וכך תורמת לביטול הדיכוטומיות והיררכיות המקובלות. ... קרא עוד»

002-ShangaiKate-LR

לחוות כאב באופן מבוקר

הצלמת רונה יפמן, המציגה בימים אלו תערוכת יחיד בגלריה זומר, יצרה סדרת עבודות בוידאו, צילום והדפסה על מגוון חומרים, תפירה על טקסטיל ועור ופיסול בניאון, העוסקות באופן ייחודי בהתבוננות בחייהן ... קרא עוד»

maor

אות קלון וסמל הגנה

בימים אלה מוצגת באוניברסיטת בן-גוריון בנגב תערוכה מרתקת שאצר חיים מאור (אוצר הגלריות האוניברסיטאיות) בשיתוף סטודנטיות בקורס לאוצרות, בשם "דיוקנאות קין – ייצוגים של אחרים באמנות העכשווית בישראל". במידה רבה אין ... קרא עוד»

janousz_meissner

לאתחל את הסווסטיקה מחדש

הפצעים העמוקים שהותירו השואה ומלחמת העולם השנייה קיבעו בתודעתנו את צלב הקרס כדימוי המשול לרוע שטני, לגזענות ולפאשיזם, חרף היותו של הסמל חף מפשע. שבעה עשורים לאחר השואה, והסווסטיקה הוא ... קרא עוד»