מאמרים נוספים
הצפייה בעבודה היא מאד אסתטית, כמו אסתטיות ציורית, שהופכת חזרה לחומר. אנו חווים את תחושת השיעבוד ואת תחושת העליצות והגילוי, ועוברים עם האמנית בעלת השיער הארוך את האודיסיאה הנשית – בחזרה איטית ומדוייקת, שלא נשכח שום פרט, שהידע אותו היא עיבדה בדרכה הארוכה יחרט בנו כמו הקעקועים על גופה של יסמין ברגנר
עבודותיה של יסמין ברגנר מתכנסות אל תוך מרחב הלא- מודע ואל תוך סמלים ארכיטיפים באמצעות נוכחות פיזית.
העבודות מתארות תהליך אישי שבו ארכיטיפים מקבלים משמעות אישית. עבודות פיסול ספונטניות המתרחבות לרבדים נוספים על ידי פעולת פרפורמנס המתייחסת אליהן
שיתוף

בואו ללמוד ליווי רוחני באמצעות קעקועים עם יסמין ברגנר

חשבתםן על כך שקעקוע הוא בעצם טיפול באמנות על פני העור?

זה מה שגיליתי לפני 14 שנה כשהייתי מטפלת באמנות במסע משפחתי מדהים בהודו ובמזרח……

על חוף הים בהודו, ביום שמש חמים ושליו, גיליתי במקרה את אמנות הקעקוע שלא היתה ממש ידועה אז בארץ ונחשבה למשהו מאד מרדני ופורץ מוסכמות. והבנתי שאפשר להחליף דף ומכחול בגוף האנושי….וזה ממש ריגש אותי

וברגע אחד ידעתי שזה הייעוד שלי ללמוד את זה.

לאט לאט גיליתי המוווווןןןןןןן דברים מרתקים ונפתח לי צוהר מדהים ומרתק לגלות את העולם דרכו.

מה למשל גיליתי?

  1. גיליתי לתדהמתי שקעקועים הם בעצם *לא רק* אקט של נון קונפורמיזם ומרידה במוסכמות, אלא זה מה שאנחנו חושבים כאן במערב, אבל בעצם המקור של אמנות הקעקוע מגיע מתרבויות שבטיות ונעוץ עמוק בהיסטוריה.

 

  1. גיליתי ש*לא רק* גברים מקעקעים, כפי שראיתי סביבי בישראל של עד סוף שנות ה 2000, אלא שברחבי העולם השבטי, נשים *תמיד* נטלו חלק מרכזי כמקעקעות שבטיות לא פחות מגברים.

 

  1. כשהפכתי לחוקרת עצמאית של אנתרופולוגיה של קעקוע, גיליתי שבמסורות שבטיות, קעקוע הוא חלק ממסורות שמאניות ואקט פולחני מן המעלה הראשונה.

 

  1. כשהתאהבתי ממבט ראשון במסורות הקעקועים הפולינזיות, התוודעתי לשפות אמנות מרתקות על פני העור, מסורות עתיקות שעוברות מדור לדור, מכובדות ועמוקות, שמקודדות בתוכן תפיסות עולם, אמונות, ידע מהותי ועמוק שיוצר קהילה ומגדיר זהויות אישיות וקולקטיביות ובעצם מגדירות ומאדירות את המקום האישי שלי בתוך הקהילה והיקום.

 

  1. הבנתי שבעצם *כל* שפות הקעקוע, *כל* שפות האמנות, ושפת הטבע בכבודו ובעצמו, הן בעצם שפה אחת! הוליסטית, שמדברת אלינו מכל מקום, וקוראים לה *גיאומטריה מקודשת*. למה מקודשת? כי היא מכילה ערכים חיוניים שאי אפשר לחיות קיום שפוי בלעדיהן ובלי להיות מודעיםות אליהם: ההבנה שאנחנו חייםות ביקום חי ומחובר, בקוסמוס אינטיליגנטי, על פלנטה שהיא פלנטה של סמלים, שהכל בה סמלי, והיא סופר – אורגניזם תבוני שכולנו חלק ממנו, ולא ניתן לתפוס את כל גודל ועומק הדבר הזה.

 

  1. גיליתי שאם יש משהו שכן יכול לעזור לי לתפוס שבריר מעומק משמעות הקיום במציאות ההזויה שלנו, היא לחיות את החיים שלי מתוך התמקדות בידע הקסום של הגיאומטריה המקודשת והאיזון הנפשי שהוא מביא לחיי ברגעים מאתגרים וגם ברגעים של בליס. יותר מכך! גיליתי שעצם ההתמסרות לידע הגיאומטריה המקודשת, אני יוצרת עוד שמחה, עוד השראה, עוד בליס בחיי!!!

 

  1. התאהבתי בידע הזה ונפתחתי לעולם בדרכים שלא דמיינתי שיקרו לי. הוא הביא כל כך הרבה אושר והשראה לחיי, וברגעים מאתגרים, הוא העוגן שלי, חליפת החלל שלי, החיבוק שלי. ומאז ועד היום (ובשאיפה עד סוף חיי) אני לומדת ומלמדת את המתקעקעיםות שלי להתחבר לידע הזה ולהתעגן עוד ועוד בגוף שלנו. ברצון הגבוה שלנו, בשריר ההוויה שלנו. כי זה ת'כלס הדלק שלי והטעם לחיי – לחיות מתוך השראה ולהיות השראה לאחריםות.

 

  1. ברבות השנים, כמקעקעת צעירה ומטפלת באמנות, אמנית רב תחומית וחוקרת, עשיתי 1+1+1+1, והבנתי שאמנית + מטפלת באמנות + מקעקעת+ חוקרת גיאומטריה מקודשת = משהו מאד דומה למקעקעת שבטית משחר ההיסטוריה.

 

  1. החיבור המדהים שנוצר עבורי, להבין דרך קעקועים, היסטוריה, אנתרופולוגיה, אמנות, חברה, מגדר, פוליטיקה, ואפילו נושאים כמו ביולוגיה, פיזיקה, אסטרונומיה סאונד ועד המון תחומים, הובילו אותי לגלות את מדעי החיים כמדע מקודש אינטגרטיבי.

 

  1. הידע שלי כמטפלת באמנות מסייע לי מאד בעבודתי כמקעקעת, והידע שלי כמקעקעת מסייע לי בעבודה הטיפולית שאני עושה, הנסיון שלי כאמנית רב תחומית והסקרנות שלי כחוקרת, מביאים המון מקורות השראה לסטודיו/ קליניקה. ועוזרים לי ליצור קמע של העצמה לבני אדם חווה בתקופות משמעותיות בחייהםן. עכשיו אני מנגישה את הידע הזה ורוצה להעביר אותו הלאה, כי הוא עוזר לא רק בהתחברות לשורש תהליכי יצירה וריפוי בסטודיו ובקליניקה, אלא גם מסייע לי להתחבר למי שיושב מולי, להבין את עולמו הפנימי ולהבין למה הוא/ היא זקוק/ה. ועוזרים לי ליצור קמע של העצמה לבני אדם חווה בתקופות משמעותיות בחייהםן. עכשיו אני מנגישה את הידע הזה ורוצה להעביר אותו הלאה, כי הוא עוזר לא רק בהתחברות לשורש תהליכי יצירה וריפוי בסטודיו ובקליניקה, אלא גם מסייע לי להתחבר למי שיושב מולי, להבין את עולמו הפנימי ולהבין למה הוא/ היא זקוק/ה.

אז אם זה קורא לכםן……

מקעקעיםות ומטפליםות!

אמניםות, מוריםות ומאמניםות..

ותכלס כל מי שרוצה להרחיב את הבנתו בגיאומטריה של איכות החיים,

 

בואו להכיר לעומק את שפת הצורה והסמל – שפת הגיאומטריה המקודשת.

 

דברו איתי ב0546558883 לקבלת פרטים נוספים ולהבטיח את מקומכםן בקורס הבא

תאריכים מדוייקים בקרוב

באהבה, יסמין